2017-05-16

Firma Prymat przejmuje 80% udziałów węgierskiego producenta przypraw

Realizując misję i przyjętą strategię rozwoju, firma Prymat sp. z o. o., lider na rynku przypraw w Polsce, zakupiła 80% udziałów węgierskiej firmy Lacikonyha Magyarország Kft.

Ta inwestycja to kolejny krok w rozwoju firmy po przejęciu w 2007 roku firmy Pěkný-Unimex s.r.o., czeskiego producenta przypraw i dodatków do żywności oraz w 2009 roku firmy Smak sp. z o.o., producenta w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Firma Lacikonyha Magyarország Kft założona w 1998 roku jest jednym z liczących się producentów przypraw na rynku węgierskim. Zarządza trzema markami: Lacikonyha, Cavalcad oraz Gastro Maestro. Swoją ofertę kieruje do klienta detalicznego oraz do gastronomii. W asortymencie firmy znajdują się przyprawy jednorodne, mieszanki przypraw, a także zupy oraz dodatki spożywcze. Oferta obejmuje pozycje odpowiadające smakom znanym i popularnym w Europie, a także tym, które nawiązują do typowej węgierskiej kuchni.

Zakup węgierskiej firmy to efekt konsekwentnej strategii rozwoju firmy. Po sfinalizowaniu tej inwestycji Grupa Prymat łącznie zatrudnia 893 osoby, natomiast skonsolidowany obrót w 2017 roku zgodnie z prognozami osiągnie 515 milionów złotych.

Wstecz