Grupa Prymat to jeden z czołowych producentów przypraw w Europie Środkowo-Wschodniej, a także producent przetworów owocowo-warzywnych. W skład Grupy Prymat wchodzą firmy: Prymat Sp. z o.o., Pěkný-Unimex s.r.o.oraz Smak Sp. z o.o. zarządzające markami: Prymat, Kucharek, Smak, Asta, Prymat GastroLine, Avokádo i Nadir.

Na dynamiczny rozwój Grupy Prymat składają się przede wszystkim ogromne inwestycje zarówno w park maszynowy, nowe technologie oraz infrastrukturę, a także skuteczne zarządzanie oparte na licznych systemach, przede wszystkim SAP, ale także ISO i HACCP. 

Firma Prymat powstała w 1983 roku. Początki to produkcja przypraw i koncentratów spożywczych. Jednak dzięki specjalizacji i intensywnej pracy z czasem Prymat stawał się coraz prężniejszą firmą, aby w końcu stać się wizytówką przemysłu spożywczego, jak i największym polskim producentem przypraw.

Przez ponad 30 lat funkcjonowania Prymat zdołał przekształcić się z małego przedsiębiorstwa w nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się grupę firm spełniającą najwyższe standardy zarządzania. Grupa Prymat każdego dnia dąży do realizowania swojej misji i rozwoju w każdym z wymienionych obszarów.